7 wskazówek, jak dobrze wyglądać na zdjęciach ślubnych


Drodzy Narzeczeni, moje gratulacje!
Już niedługo jedno z najważniejszych i najpiękniejszych wydarzeń w Waszym życiu!
Życzę wielu szczęśliwych lat razem.
 
Aby uwiecznić to wydarzenie, oczywiście, będziecie zapraszali fotografa. Tak, aby wyniki były zadowalające, macie wiele do rozważenia. Wynik końcowy zależy od Was w takim samym stopniu jak od fotografa. Dlatego podam Wam kilka wskazówek, które należy wziąć pod uwagę, po to aby pieniądze oddane fotografowi, nie zostały wydane na próżno.
Zalecenia te nie twierdzą absolutnej kompletności, jednak pochodzą one z doświadczenia:)

 

 1. Porządny fotograf

Szukanie fotografa w internecie, pytajanie przyjaciół, oglądajanie zdjęć z ich wesel to sporo pracy. Jestem głęboko przekonana, że przy takim wyborze trzeba słuchać swojego głosu wewnętrznego. Ponieważ zdanie lub wizja narzucona przez rodzinę czy przyjaciół odnośnie tego czy innego fotografa może stworzyć ryzyko, że w przyszłości będziecie żałowali, patrząc na te zdjęcia.
 
Oto kilka wskazówek, które powinny być brane pod uwagę podczas rozmowy przez telefon z fotografem. Fotograf niekoniecznie musi podać Wam dokładne koszty jego usług podczas pierwszej rozmowy. Tego wszystkiego dowiesz się na spotkaniu. Jednak, przedział cenowy powinien być określony obowiązkowo. Jeśli osoba jest prawdziwym profesjonalistą i nie chce wodzić Was za nos to przekaże Wam tę informacje.
 
Możecie zapytać o to, jakiego sprzętu używa fotograf, jednak sam sprzęt nie świadczy o jakości robionych przez niego zdjęć. Często to pytanie mnie trochę bawi, ponieważ nie wszyscy znają się na aparatach fotograficznych. Oczywiście klient może uzyskać tą informacje. Jeżeli fotograf ma naprawdę dobre i profesjonalne zdjęcia, możecie mieć pewność, że ze sprzętem u niego wszystko w porządku. To jest oczywiście ważne, ale najważniejsze, żeby podobały się Wam jego zdjęcia.
Jeśli wszystko Wam pasuje zarówno cena jak i poziom prac, powinniście umówić się na spotkanie. Tylko na spotkaniu można wszystko obiektywnie zrozumieć i ocenić. Także MEGA ważną kwestią jest, aby fotograf pasował Wam jako człowiek, żebyście czuli się swobodnie, byli zrelaksowani w jego towarzystwie. Dzięki temu sesja będzie podwójnie przyjemna. Wtedy w pewnym sensie odczuwasz jedność dusz, a wyniki przekraczają wszelkie oczekiwania.


2. Nie bądź skąpy

Zdjęcia to jedyna rzecz, która będzie odświeżać emocje i wspomnienia z wesela. W przyszłości, kiedy już prawdopodobnie będziecie mieli dzieci, ewentualnie zmienicie kilka samochodów, albo nawet przeprowadzicie się do innego kraju - tylko zdjęcia będą mogły wskrzesić emocje, które przeżyliście najlepszego dnia waszego życia. Czy jesteście skłonni podjąć takie ryzyko, żeby zaoszczędzić i niestety dostać rozczarowania?
 
Niestety obecnie zawodowym fotografem czuje się każdy, kto posiada lustrzankę, to wyjaśnia dlaczego jest take wiele ofert dotyczących fotografii ślubnej. W rezultacie, wielu nowożeńców jest niezadowolonych ze zdjęć, które otrzymują od fotografa po ślubie - nie te ujęcia, niewłaściwe momenty, kolorystyka i tak dalej. Czasami pytam siebie czy mogę poprawić nieudane zdjęcie. Ponownie przerobić je, wyretuszować, użyć własne czarów:))) Jednak główny sekret udanych ujęć nie polega na ich obróbce cyfrowej, tylko na umiejętności robienia zdjęć.
 
Ponownie muszę powiedzieć, że oszczędzenia na fotografie to nie jest dobry pomysł. Od niego bardzo wiele zależy.


3. Masz pomysły - napisz

Bardzo ważne, aby przemyśleć przed sesją, jakie zdjęcia chcielibyście. Krótko mówiąc, mieć wizję w jakich miejscach oraz w jakim stylu mają być zdjęcia. W ten sposób będziecie mogli wspólnie z fotografem stworzyć coś naprawdę fajnego i pasującego do Waszych oczekiwań. Oczywiście, jeśli zastanawiając się nad tym zauważyliście jakieś bardzo ładne ujęcia, które naprawdę się spodobały, najlepiej zapisać albo zapamiętać te pomysły, aby omówić je później ze swoim fotografem. Również bardzo dobrym pomysłem jest pokazanie fotografowi swoich starych zdjęć na których waszym zdaniem dobrze wyglądacie. Jeżeli macie jakieś specjalne wymagania, śmiało sugerujcie. Jest o wiele lepiej powiedzieć o swoich życzeniach fotografowi, niż spodziewać się, że jest on telepatą i wszystko zgadnie:)))
 
Jeżeli nie macie żadnych specjalnych życzeń, najlepiej zrelaksować się i zaufać fotografowi, którego wybraliście. On z kolei zrobi, co tylko będzie mógł, abyście byli w pełni zadowoleni!


4. Dobry sen

Jest to jedna z najważniejszych wskazówek! ZłaNiewyspana, poirytowana z powodu braku snu i problemów para młoda, nie jest dobrym obiektem do fotografowania. Wasze nerwy i ogólne samopoczucie powinny być w porządku. Wiem, że w dniu wesela jest to trudne. Dochodzi do tego ogólne zmęczenie, worki pod oczami, czerwone oczy, i tak dalej. Wyjść radośnie i szczęśliwie na zdjęciach w takim stanie będzie niezwykle trudno. Dlatego sen powinien być jednym z najważniejszych punktów. Zwłaszcza podczas weselnych zawirowań.


5. Profesjonalny wizaż

Makijaż czyni prawdziwe cuda! Dobrzy wizażyści są podobni do magów.
Nie należy oszczędzać na ich usługach oraz najlepiej słuchać ich porad.
Ponadto, makijażysta/ka pomoże dopasować prawidłowy make-up oraz podkreśli nie tylko wasze mocne strony, ale również ukryje wady. W przypadku makijażu oraz fryzury próbne spotkanie jest bardzo ważne. Na nim można zrozumieć, co i jak powinno być zrobione, aby podczas wesela wyglądać olśniewająco pięknie.
 
I tutaj kolejny ważny punkt: nie eksperymentujcie z nieznanymi kosmetykami! Wesele to nie najlepszy czas na to! Nie chcesz przecież w dniu wesela dostać wysypki czy innych problemów ze skórą, które zepsują Ci humor.
 
Największy z możliwych błędów to błyszczący makijaż. Taki make-up nie komponuje się dobrze ze zdjęciami. Tego typu makijaż może wyglądać świetnie na codzień, na dyskotece, ale może zrujnować połowę ślubnego albumu. Umów się z fryzjerem, że nie będzie stosować lakieru do włosów zawierający brokat. W życiu to może piękne wyglądać, ale na zdjęciu jest bardzo podobne do łupieżu.


6. Photoshop nie jest magikiem

Nie myśl o Photoshopie jak o magicznej różdżce, to tylko narzędzie. Oczywiście, za jego pomocą jest możliwe usunięcie kilku wyprysków na twarzy, pobrudzone miejsce na sukience czy śmieci w tle, ale nie można opierać się tylko na obróbce cyfrowej. Tu znowu warto podkreślić, aby nie zaoszczędzać na make-upie, ponieważ to naprawdę pomaga uniknąć niepotrzebnego retuszu.

7. Don’t worry, be happy

"A zaraz fotograf powie nam, w jaką pozycję wstać i wszystko uda się na raz."
 
Niewątpliwie, fotograf podpowie i wybierze najlepszy kąt, ale żaden fotograf nie zastąpi wam uśmiech w stylu "Wkręcone warkoczyki" uśmiechem "Szczęśliwa Młoda Para". Nie podchodzcie do sesji zbyt poważnie. Zostawcie powagę w ramach przygotowań do niej, ale podczas sesji zdjęciowej, w miarę możliwości, trzeba się czuć swobodnie. Zapomnieć o wszystkim, tylko cieszcie się z sesji z ukochaną osoba. To jest wasz dzień. Kompetentny fotograf potrafi sam wybrać odpowiedni kąt i w razie czego udzielić rady. Nie starajcie się pozować. Bądźcie naturalni i zabawni. Jeśli nie jesteście profesjonalnymi aktorami i modelami, na zdjęciu będzie bardzo widoczne, że nie czuliście się swobodnie. Po prostu zrelaksujcie się.
 
Można zaprosić ze sobą na sesję świadectwo (siostrę, najlepszego przyjaciela lub znajomego) - ale jedną osobę, która będzie niosła torbę oraz będzie pomagać i podnosić humor w razie potrzeby :)